Coaching językowy

Coaching językowy

Termin „coaching” już nikogo w obecnych czasach nie dziwi, wiele firm szkoleniowych w swojej ofercie posiada takie szkolenia, w których osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem w danej branży staję się „coachem” czyli „opiekunem”, „mentorem” mniej doświadczonej grupy.

Czy coaching językowy to moda, fajnie brzmiący termin, który łatwo wykorzystać w reklamie?

Niekoniecznie, coaching bowiem taki oznacza duże nakłady pracy zarówno dla jednej i drugiej strony. Jeśli jest odpowiednio przygotowany a dwie strony zaangażowane i nastawione na osiągniecie celów, taki system pracy jest niesłychanie skuteczny choć ze względu na swoja intensywność może być wyczerpujący.

Po co jest nam potrzebny coaching językowy? To już zwykły kurs nie wystarczy?

Oczywiście, że wystarczy. Jednakże, wyobraźmy sobie sytuację kiedy to zapisujemy się na kurs językowy czy to grupowy czy indywidualny, pierwsze zajęcia są niesamowicie ciekawe i angażujące, po trzech tygodnia wszystko wydaje nam się takie normalne, po 4 – nie widzimy sensu w odrabianiu zadania z gramatyki, a po 8 tygodniach – przestajemy chodzić na zajęcia bo inne priorytety np. domowe przesłaniają naukę języka.

Jak to jest możliwe, że w dzisiejszym świecie szeroko rozumiany rozwój osobisty przeszedł niebywałe przemiany począwszy od sposobu odchudzania się, dbania o odpowiednia sylwetkę, wyznaczenia sobie odpowiedniej ścieżki kariery, aż po styl życia. Czyżby nauka języka miała obywać się za pomocą nudnego schematu : nauczyciel( mentor) – uczeń( adept) , z tablica w tle?

Nie, nie i jeszcze raz NIE!

Coaching językowy – to praca z celami i zasobami.

Wyznaczając cele, pracujemy nad motywacją kursanta , którego nie określamy jako ucznia lecz partnera w pewnym procesie. Krótko mówiąc jest to spersonalizowana forma nauki języka obcego o charakterze emocjonalno -społeczno -poznawczym, w który to procesie angażujemy zmysły, rozum i emocje aby uczyć się w oparciu o zdobytą wiedzę i zainteresowania danej osoby.

The Specialist - oferta szyta na miarę

Szkolenia dla firm i korporacji

Zajęcia skierowane są do pracowników firm, korporacji i instytucji, które chcą przełamać bariery związane trudnościami komunikacyjnymi – nie tylko wewnątrz przedsiębiorstwa, ale i w ramach międzynarodowej współpracy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szkolenia specjalistyczne

Osobną grupę w ofercie naszych szkoleń stanowią  szkolenia branżowe i specjalistyczne. Są to szkolenia zawodowe ściśle powiązane ze słownictwem i tematyką dla specjalistów z wybranych branż, którzy chcieliby dokształcić się w języku obcym.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szkolenia dla kadry menadżerskiej

Zapraszamy managerów do skorzystania z 3-dniowych, wyjazdowych szkoleń językowych opartych na Case Studies – biznesowych przykładach firm i ich problemów, w których to sytuacjach kursanci od początku ćwiczą sprawności językowe.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Business English

Wybierając Business English, nasi Klienci uczą się negocjacji, a także pisania formalnych maili czy tradycyjnej korespondencji w sposób wysoce profesjonalny.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Academic English

Kurs Academic English przeznaczony jest dla osób, które mają w swoich planach studia anglojęzycznym uniwersytecie lub innej placówce szkolnictwa wyższego oferującej studia magisterskie.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Audyt językowy

Audyt językowy to proces dokładnej oceny sprawności językowych pracowników w firmie, dający możliwości lepszego kierowania rozwojem kadry pracowniczej.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Coaching językowy na stanowisku pracy

Spersonalizowana forma nauki języka obcego o charakterze emocjonalno -społeczno -poznawczym, w który to procesie angażujemy zmysły, rozum i emocje aby uczyć się w oparciu o zdobytą wiedzę i zainteresowania danej osoby.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ