
Kurs angielskiego zawodowego dla ekonomistów
W czasach gdy firmy doradcze i outsourcingowe wyrastają jak grzyby po deszczu w dużych miastach, zawód ekonomisty daje nieograniczone możliwości awansu zarówno w hierarchii przedsiębiorstwa jak i w karierze publicznej. Do pracy w księgowości poszukiwane są osoby, które z jednej strony dobrze znają przepisy i potrafią profesjonalnie prowadzić dokumentację księgową, ale także osoby posiadające świadomość biznesową.
Zawody takie jak: księgowy, rewident, finansista, bankowiec, specjalista od spraw rachunkowości nie mają problemu ze znalezieniem pracy, jednakże chcąc pracować w środowisku międzynarodowym, od kandydatów w/w zawodów wymaga się bezwzględnej znajomości języka obcego ( w przeważającej większości przypadków jest to angielski) na poziomie biegłym.
W ramach angielskiego zawodowego w branży ekonomicznej proponujemy Państwu wykłady na temat podstaw makro i mikroekonomii, klasyfikację aktów prawnych, ćwiczenia z zakresu rachunkowości w obrębie bilansu, operacji gospodarczych, zastawienia obrotu i sald, planów kont, inwentaryzacji.
Obecni jak i przyszli księgowi w ramach zawodowego kursu dla księgowych po angielsku mają okazję zapoznania się z terminologią ekonomiczną dotyczącą wynagrodzeń od strony prawnej i księgowej, danin publicznych, umów cywilno-prawnych, podatków, terminologią ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.
Całość kursu prowadzona jest w sposób aktywizujący kursantów, którzy mają możliwość przećwiczenia swoich umiejętności i wiedzy w oparciu o prezentacje, business cases, pogadanki praktyków z dziedzin ekonomii.
A oto tylko wybrane terminy ekonomiczne po angielsku:
- fixed assets – aktywa trwaÅ‚e
- intangible assets – wartości niematerialne i prawne
- goodwill – wartość firmy
- tangible fixed assets under construction – środki trwałe w budowie
- long- term receivables – należności długotrwałe
- real property – inwestycje w nieruchomoÅ›ci
- deferred tax assets – aktywa z odroczonego podatku dochodowego
- urrent assets – aktywa obrotowe
- inventory – zapasy
- semi-finished products – półprodukty
- advances for deliveries – zaliczki na dostawy
- short-term receivables – należności krótkoterminowe
- short- term prepayments – krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe